Seminārs suņu audzētājiem

Fizioterapija suņiem - kas tas ir

 Norises vieta -  Rīga Krasta iela 52, DinozooPasaule

Norises laiks - sestdiena 2017.gada  21.oktobris, 10:00 - 17:00

Norises kārtība - seminārs ar praktiskiem demonstrējumiem

 

Lektors - Fizioterapeits Valdis Devjatņikovs


         Dzīvnieku rehabilitācija balstās uz humānās rehabilitācijas tehnikas pamatiem. Tās mērķis ir uzlabot dzīvnieka dzīves kvalitāti,  samazināt sāpes, uzlabot atveseļošanās procesus pēc traumām, operācijām, atvieglot sajūtas pie deģeneratīvām un ar vecumu saistītām slimībām. Galvenās  metodes ir terapeitiskie vingrinājumi (gan aktīvi, gan pasīvi), līdzsvara un koordinācijas treniņš, relaksācijas tehnikas, pozicionēšana, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācija,  dažādas speciālās terapijas.

 AUDZĒTĀJAM JĀSPĒJ SAPRAST- KAD MEKLĒT UN IETEIKT FIZIOTERAPIJU, CIK DAUDZ VAR IZDARĪT PATS UN KO NOTEIKTI NEDRĪKST DARĪT BEZ MEDIĶA. 

 

 

Dr. Valdis Devjatņikovs 2007.g. absolvējis RSU rehabilitācijas  fakultātes fizioterapijas akadēmisko skolu. Pēc RSU strādā par fizioterapeitu ar cilvēkiem.    2010.gadā pārcēlies uz dzīvi  Kiprā, kur  Pafosā strādājis par brīvprātīgo dzīvnieku patversmē ar suņiem. Tur arī sapratis, ka vēlas strādāt ar suņiem, ne tikai cilvēkiem.  2011. gada rudenī pārcēlies uz UK Newcastle un mācījies suņu masāžas kursu, gaitas analīzi un citus suņu fizioterapeitam nepieciešamus kursus. Atgriezies Latvijā un jau 4,5 gadus pamatdarbā strādā Kuldīgas slimnīcas rehabilitācijas nodaļā ar cilvēkiem, bet turpina Uk papildināt zināšanas suņu rehabilitācijā. Ar suņu fizioterapiju nodarbojas paralēli. 


Seminārā dr.Valdis pastāstīja

1)plaknes un asis, kurās notiek kustību novērošana; stāja, gaita, gaitas veidi, gaitas analīze, kā to novērot;

2) Ortopēdija - indikācijas; biežākās traumas; kādi ir  mērķi pie traumām; traumu profilakse; mazliet par kaulu lūzumiem;

3) Neiroloģiskā rehabilitācija - indikācijas; kādas metodes pielietojam; klīniskie gadījumi 

 

4) Hidroterapija -  fizioloģiskā ietekme; pozitīvie efekti; izmeklēšana pirms ūdensterapijas, kontrindikācijas